NOWA STRONA INTERNETOWA NASZEGO SANKTUARIUM ORAZ SPACER WIRTUALNY

NOWY ALBUM - 100 stron, ponad 200 zdjęć, format 25x25, twarda oprawa
DO NABYCIA W SANKTUARIUM I PARAFII BRALIN

"KORONACJA PAPIESKA

PÓLKO POD BRALINEM 7 IX 2013"

CENA 38 ZŁOTYCH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1. Dzisiaj porządek mszy św. niedzielny. W Sanktuarium msza św. o godz. 15.00 w intencjach zmarłych polecanych w czasie drogi krzyżowej. Serdecznie zapraszamy.
  2. W niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie można zabrać do domów ogień z Sanktaurium z Łagiewnik Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Wyrazimy w ten symboliczny sposób naszą łączność z Janem Pawłem II. Wywieźcie również flagi papieskie, maryjne i narodowe na znak naszej radości z aktu Kanonizacji.
  3. W niedzielę Miłosierdzia Bożego Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 7.00 i w Sanktuarium o godz. 14.30. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. We wtorek 29 kwietnia br. o godz. 9.00 wyjedzie pielgrzymka autokarowa z naszego dekanatu do św. Józefa w Kaliszu. Jest to ogólnopolski dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego oraz dzień pamięci modlitewnej o kapłanach. Planowany powrót w godzinach popołudniowych. Koszt wyjazdu 20 złotych. Zapisy w zakrystii.
  5. Ks. Marcin Zych organizuje pielgrzymkę autokarową do Wilna, na Litwę i na Mazury. Szczegóły w gablotach informacyjnych i na stronach internetowych.
  6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na KUL Jana Pawła II i nasze WSD.

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

20 kwietnia 2014                      www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1.     Wszystkim drogim parafianom i naszym gościom życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, dużo radości i pokoju w sercach oraz prawdziwej chrześcijańskiej nadziei. Radosnego Alleluja ! Dzisiaj msze św. w Sanktuarium o godz. 6.00 rezurekcja z procesją i o 15.00; o godz. 10.00 i 11.15 w kościele parafialnym oraz godz. 12.30 w Mnichowicach. Nie ma mszy św. w Bralinie o godz. 7.30 i 18.00.

2.     Dziękujemy za wspólną modlitwę podczas Triduum Paschalnego i uświetnienie tych uroczystości: panom organistom, kościelnym, ministrantom, lektorom, kantorkom orkiestrze, pocztom sztandarowym, strażakom oraz wszystkim wiernym zaangażowanym w jakikolwiek sposób w przygotowanie i owocne przeżywanie świąt wielkanocnych; dziękujemy parafianom za przygotowanie Grobu Pańskiego, ułożenie kwiatów, przygotowanie Ołtarza Adoracji oraz składamy słowa podziękowań wiernym, którzy pięknie przygotowali i uczestniczyli w drogach krzyżowych: tradycyjnej w Sanktuarium na Pólku i w Wielki Poniedziałek ulicami Bralina.

3.     Bóg zapłać parafianom za złożone ofiary na daninę diecezjalną, na kwiaty do Bożego Grobu oraz inne ofiary składane w okresie Wielkiego Postu. Dziękujemy za wspieranie swoimi ofiarami prac remontowych przy Sanktuarium oraz kaplicy św. Jadwigi Śląskiej Na Łąkach w Mnichowicach.

4.     Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. tradycyjnie jak w niedzielę o 7.30-10.00-11.15-15.00(PÓLKO)-18.00 i w Mnichowicach o godz. 9.00 Modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wspieramy KUL Jana Pawła II i nasze WSD w Kaliszu. W poniedziałek w Sanktuarium msza św. w intencjach zmarłych polecanych podczas drogi krzyżowej.

5.     Zapraszamy we wtorek o godz. 19.00 do salki parafialnej na spotkanie organizacyjne w sprawie Krzyża Światowych Dni Młodzieży następujące osoby  Elżbietę Obczasiak, Marię Rabiega, Małgorzatę Wanzek, Danutę Puchała. W środę o  19.00 prosimy: Rafała Dirbach, Leszka Głąb, Wojciecha Szubert, Marka Fras, Jacka Gogół, Mariolę Dziedziczak, Annę i Władysława Blabuś, Mariolę Chrapek.

6.     W ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00 msza św. zbiorowa z koronką do Miłosierdzia Bożego w intencjach naszych bliskich zmarłych. W piątek nie ma dnia pokutnego ani dnia postu, ponieważ obchodzimy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

7.     W sobotę o godz. 18.00 błogosławieństwo dzieci rocznych. Rodzice zabierzcie świece chrzcielne.

8.     W sobotę wieczorem o godz. 21.00 w Sanktuarium na Pólku apel maryjny z Janem Pawłem II. Modlitwę przygotują i poprowadzą rodzice kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz kandydaci. Włączmy się wszyscy w ten wieczór modlitwy-wdzięczności za Kanonizację.

9.     W niedzielę, drugą wielkanocną, przypada święto Miłosierdzia Bożego i wielkie wydarzenie dla całego Kościoła Powszechnego KANONIZACJA PAPIEŻA POLAKA, JANA PAWŁA II. Po każdej mszy św. będą wystawione relikwie błogosławionego Jana Pawła II, które przekazał parafii brat Marian Markiewicz. Z tej racji nie będzie mszy św. o godz. 11.15 w kościele parafialnym. Zapraszamy wiernych do udziału w Eucharystii dziękczynnej za dar kanonizacji w Sanktuarium na Pólku. Tradycyjnie podczas Mszy św. o godz. 15.00 w Sanktuarium będziemy modlić się w intencji kierowców, zaś po niej zostaną poświęcone samochody. Panowie strażacy będą zbierać ofiary podczas poświęcenia, które przeznaczymy na prace przy parkingach.

________________________________________________________

Pielgrzymka na Warmię, Mazury, Podlasie i Litwę

MARKOWICE-GIETRZWAŁD- ŚWIĘTA LIPKA-KĘTRZYN-REJS PO JEZIORACH   MAZURSKICH -KOWNO-WILNO-TROKI-SEJNY-STUDZIENICZNA-SOKÓŁKA-KRUSZYNIANY-GRABARKA-DROHICZYN

26 – 31 maja 2014r