NIEDZIELA VI-ta WIELKANOCNA

01.05.2016 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie błagalnej o dobre urodzaje i o to, aby nie zabrakło chleba nam i tym, którzy go nie mają. W poniedziałek o godz. 18.00 wyruszy z kościoła parafialnego procesja do Sanktuarium,po niej okgodz. 19.00 msza św. Po mszy św. zapraszamy na Apel Maryjny. Procesję organizuje i prowadzi Akcja Katolicka. Apel przygotuje młodzież pod kierunkiem Ks. Przemka. Panów strażaków z Chojęcina prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa. W Mnichowicach w środę o 16.30 msza św. od rolników z Mnichowic.

2. 3 maja Uroczystość MNP Królowej Polski. Porządek nabożeństw jak w niedzielę. O godz. 11.15 msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej złożenie kwiatów przy Pomniku Pamięci Ofiar Represji i Walki o Wolność, a następnie zapraszamy na akademię przygotowaną przez uczniów Gimnazjum do świetlicy ” Tęcza.”

3.  Dziś  o godz. 15.00 w Sanktuarium msza święta ZBIOROWA w intencji próśb i podziękowań składanych przez pielgrzymów i parafian.

4.  Rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy na nabożeństwo MAJOWE. Zadbajmy o kapliczki i krzyże  i udekorujmy jeW tygodniu nabożeństwo po mszy św. wieczornej, w sobotę o godz. 17.45 i w niedzielę w Sanktuarium o godz. 14.45.

5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Mnichowicach w środę od godz. 16.00. W kościele parafialnym w piątek od godz. 16.00 do 17.00 i od 17.30 do 18.00. Msz św. dla młodzieży o godz. 19.30. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i na ŚDM w Krakowie.

6W sobotę od godz. 9.00 udajemy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

7W pierwszą sobotę miesiąca 07.05 na mszy św. wieczornej udzielamy chrztu dzieciom. Katecheza przed chrztem w piątek po mszy św. wieczornej.

8. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku nowenna do Ducha Świętego.

9. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pólkowskiej. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań.

10. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w środę po mszy św. i nowennie.

11. Po śpiewie po zakończonej Eucharystii zapraszamy do zakrystii dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

12. W poniedziałek i wtorek biuro parafialne nieczynne.

ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić następujący nupturienci:

II. Tomasz Rogacz, zam. Bralin i Anna Musiała, zam. Bralin.

II. Robert Karwacki, zam. Bralin i Ilona Jakubiak, zam. Mączniki.

I. Rafał Kozan, zam. Chojęcin-Szum i Emilia Adamska, zam. Janówka.

Kto z wiernych wie o istniejących  przeszkodach dotyczących ww. nupturientów, prosimy zgłosić się do biura parafialnego.