OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                               NIEDZIELA -   Wniebowstąpienie Pańskie -   28.05.2017 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl   

 

 

1.  Kończy się miesiąc maj, zadajmy sobie pytanie: Czy byłem, byłam na nabożeństwie majowym? Czy zatroszczyliśmy się jako rodzice , aby dzieci były na nabożeństwie?

2. W środę zapraszamy na nowennę do MB Pólkowskiej. Można składać osobiste prośby, dziękczynienia.

3. Po nowennie i nabożeństwie majowym ministranci mają zbiórkę.

4. W tym tygodniu I-szy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Mnichowicach w czwartek od godz. 16.00. W kościele parafialnym spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św,       oraz dla rodziców i pozostałych parafian od godz. 15.15 do 16.00 w  piątek  i od 17.15 do 18.00. Będą kapłani z dekanatu. Sprzątanie w Sanktuarium we czwartek.

5. Z wizytą do osób starszych i chorych kapłan uda się w piątek – osoby, które odwiedza Ks. Przemysław;         w  sobotę  te osoby, które odwiedza Ks. Proboszcz. Początek od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać osoby na wizytę w zakrystii.

6. W sobotę 03.06 w Kaliszu uroczystości związane z 25 rocznicą powstania Diecezji i 20 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II . Zaproszone są wszystkie parafie.  Zostali  także  zaproszeni przedstawiciele Akcji Katolickiej i Rad Parafialnych.

7. W sobotę na Mszy Św. wieczornej udzielamy sakramentu chrztu dzieciom. Katecheza przed chrztem w piątek pi Eucharystii wieczornej.

8. Za tydzień w Sanktuarium o godz. 15.00 Msza Św. ZBIOROWA w intencji próśb i podziękowań składanych przez parafian i pielgrzymów.

9Dziś odbędzie się festyn dla dzieci przy przedszkolu. Początek o godz. 14.00 Zapraszają dzieci , rodzice, organizatorzy.

10. 01 czerwca Dzień Dziecka.  Od tego dnia zapraszamy na nabożeństwo do NSP Jezusa.

11. 02. 06 jak co miesiąc zapraszamy na Apel maryjny do Sanktuarium, godz. 21.00. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami. Po apelu spotkanie. 

12. Uroczystość I-szej Komunii św. w naszej parafii 04 czerwca w Sanktuarium o godz. 10.00. Próby od poniedziałku do środy o godz. 15.30.

13. Komunia rocznicowa 11. 06. 2017 r. w Sanktuarium na Mszy Św. o godz. 15.00

14. Po Mszy Św. zapraszamy jak zawsze do zakrystii młodzież i dzieci.

15. Za tydzień, przed kościołem młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

16. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przygotowanie czuwania w dniu 20.05 i procesji w dni krzyżowe. Dziękujemy OSP z Chojęcina za zabezpieczenie trasy procesji.

 

ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić następujący nupturienci:

II. Damian Jan Łatacz zam. Wieruszów i Izabela Jolanta Paradowaska, zam. Borek Mielęcki

II. Karol Wrzalski, zam. Chojęcin i Natalia Stefaniak, zam. Wrocław

I. Damian Przemysław Grajcar, zam. Przybyszów i Monika Smółka, zam. Bralin

O przeszkodach proszę powiadomić Kapłanów w biurze parafialnym.

 

 

 

 

 

 COPYRIGHT ARFOT