Niedziela XVII – ta okresu zwykłego 27.07.2014r

ODPUST KU CZCI ŚW. ANNY PATRONKI PARAFII

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci patronki naszej parafii św. Anny. Suma odpustowa o godz. 12.00 wraz z procesją wokół kościoła. Sumie odpustowej przewodniczy Ks. Bogumił Kempa – Oficjał Sądu Kościelnego w Kaliszu. Dziś również w Sanktuarium o godz. 15.00 poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji wszystkich kierowców i podróżujących.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i wszelkie ofiary złożone podczas uroczystości odpustowej ku czciMatki Bożej Szkaplerznej na Pólku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości. W szczególny sposób mieszkańcom: Chojęcina, Chojęcina Parceli, Działoszy, Mnichowic za przygotowanie Sanktuarium, parkingu i drogi dojazdowej, Panom strażakom, Panom zbierającym ofiary, Panom kościelnym, młodzieży, służbie liturgicznej, Panu organiście, Paniom kantorkom, członkom Akcji Katolickiej, Pani Reginie wraz z Paniami. Dziękujemy wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale. Niech Matka Boża Pólkowska wynagrodzi za służbę.

3. Dziś w Sanktuarium modlimy się w intencji zmarłych polecanych podczas odpustu. Za tydzień o godz. 15.00 msza Św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań składanych przez pielgrzymów i parafian podczas odpustu.

4.    W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 do 17.00 i od 17.30 do 18.00. Zapraszamy dzieci młodzież do praktykowania spowiedzi pierwszopiątkowej.

5. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzamy z posługą duszpasterską chorych. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6. W pierwszą sobotę miesiąca 02.08 chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 18.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00, zapraszamy do salki.

7.  02.08 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

8. W sobotę 02.08 zapraszamy na Apel MARYJNY na godz. 21.00 w Sanktuarium.

9. Zapisy na pielgrzymkę pieszą z Kępna na Jasną Górę (10-13.08) w biurze parafialnym  w Kępnie – par. św. Marcina.

10. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Guzek i Henryk Wittek. Wieczny odpoczynek…….