V Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2015

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie. Pasterze Kościoła w Polsce "zatroskani o rozwój sytuacji za naszą wschodnią granicą, apelują o modlitwę za naszych Braci Ukraińców i o pomoc dla nich". Biskupi przypominają, że kiedy my walczyliśmy o wolność, Europa nam pomagała, dziś – pomagając Ukrainie – mamy okazję choć w części spłacić ów dług.

2.Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30 (przygotują wraz z dziećmi panie katechetki),dla młodzieży i pozostałych Parafian o godz. 18.30 (prowadzą Róże Różańcowe Rodziców)Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 11.15. W niedzielę w Sanktuarium tradycyjna Pólkowska Droga Krzyżowa  o godz14.00 (teksty śpiewów w Modlitewniku Pólkowskim).

3. Od dziś w kościołach zasłaniane są krzyże i obrazy. Tym znakiem podkreśla się cierpienie i całkowite krzyżowe wyniszczenie się Chrystusa dla nas.

4. Za tydzień 29.03 Niedziela Palmowa – święcenie palm. Początek Wielkiego Tygodnia. Dzieci przyjdą z palmami na mszę św. o godz. 10.00. Gromadzimy się przy krzyżu przed kościołem.

5. Czcicieli Matki Bożej Pólkowskiej zapraszamy w środę na wieczorną mszę św. i Nowennę. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań.

6. 25.03 uroczystość Zwiastowania Pańskiego. XXIII Rocznica powstania naszej Diecezji. Na mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich, którzy podjęli lub pragną podjąć modlitewne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

7. W tym dniu obchodzimy również XI Narodowy Dzień Życia. Módlmy się w intencji obrony życia.

8. W piątek o godz. 18.00 msza śwzbiorowa za zmarłych i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Imiona i nazwiska naszych zmarłych, wypisane na kartkach można także złożyć w zakrystii przed mszą św.

9. W tym tygodniu spowiedź wielkopostna w dekanacie. W naszej parafii będzie ona w sobotę w godz.: 9.00-10.15; 11.00-12.00; 15.30-16.30; 17.00-18.00; 19.00-19.30, w Mnichowicach od 17.00-17.45. W przyszłą niedzielę spowiedź w Sanktuarium z udziałem kapłanów z dekanatu: 14.20-15.30. Szczegółowy harmonogram w gablotach i na stronie internetowej w zakładce Aktualności..

10. Informujemy parafian, że Droga Krzyżowa ulicami Bralina odbędzie się w Wielki Poniedziałek 30.03.2015r., o godz. 19.00. Trasa procesji: rozpoczęcie przy krzyżu u zbiegu ul. Lipowej i Kościuszki, następnie pójdziemy ulicami: Lipową, Poprzeczną, Nową, Przemysława, Jodłową, Słoneczną, Kalinową, Miodową do ul. Lipowej, dalej do ul. Powstańców Wlkp., Gabriela, Dirbachów, Kwiatową i powrót do krzyża. Udział w tym nabożeństwie będzie też formą publicznego wyznania wiary, nie poprzez słowa, ale poprzez modlitwę. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

11. Zbiórka ministrantów i kandydatów w środę po wieczornej mszy św. i Nowennie.

12. Rodziców z dziećmi, które mają roczek w tym miesiącu, oraz chrzestnych i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. w sobotę na godz. 18.00.

13. 23.03 - Droga Krzyżowa z Kępna do Sanktuarium Matki Bożej w Grębaninie w intencji trzeźwości polskich rodzin. Szczegóły na afiszach w gablocie.

14. Do skrzyni w przedsionku kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

15. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka naszej parafii przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek przed kościołami z przeznaczeniem na pomoc świąteczną dla niezamożnych rodzin.

16. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i kandydatów do sakramentu bierzmowania.