NIEDZIELA – IV - ta Wielkiego Postu -   26.03.2017 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00W  Sanktuarium tradycyjna Droga krzyżowa Pólkowska  o godz. 14.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.15. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w  nabożeństwach, aby  przygotować się do uroczystości Zmartwychwstania.

2. W ostatni piątek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. zbiorową za zmarłych połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. W pierwszą sobotę miesiąca na Mszy Św. o godz. 18.00 udzielamy chrztu dzieciom. Katecheza przed chrztem w piątek 31.03 po Eucharystii.

4. W sobotę 01.04 odwiedzamy osoby starsze i chore z posługa sakramentalną.  Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, Msza Św. w Sanktuarium w intencji próśb i podziękowań składanych przez parafian i pielgrzymów.

6. W niedzielę 02.04 zapraszamy na APEL MARYJNY.  Prosimy, aby modlitwę przygotowała i prowadziła Akcja Katolicka.

7. Zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek 30.03 po wieczornej Mszy Św. do salki parafialnej.

8. W sobotę rozpoczynamy czas spowiedzi wielkopostnych. Biuro parafialne nieczynne. Plan spowiedzi w gablotach.

9. Po zakończonej Mszy Św. zapraszamy do zakrystii kandydatów do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św.

10. Do skrzyni znajdującej się w bocznej kruchcie kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Krakowa i do Łagiewnik dnia 07 i 08 maja. Informacje w gablotach. Zapisy u Pana Wojciecha Szuberta w banku. Koszt wyjazdu 150,00 zł.

13. Diecezja organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową (dwie trasy). Więcej informacji w gablotach.

14. Caritas Diecezji Kaliskiej zwraca się z prośbą odpisania 1 % od podatku na rzecz jej działalności.

15. Ministranci  dostarczyli koperty na daninę diecezjalną i remont ogrodzenia przy parafii od ul. Wiosennej. Prosimy wpisać imię i nazwisko oraz adres.

16. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli ś.p.: Zofia Homińska i  Marcin Grześkowiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, … .

ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić następujący nupturienci:

II. Patryk Drobina, zam. Słupia p. Kępnem i Kamila Pastusiak, zam. Bralin

II. Kamil Musielak, zam. Bralin i Marlena Mruz, zam. Bralin

I. Alexy Subbotin, zam. Wrocław i Agnieszka Jagoda Belka, zam. Bralin

O przeszkodach proszę powiadomić Kapłanów w biurze parafialnym.