NIEDZIELA XIII-ta w ciągu roku

26.06.2016 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1.  Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy o praktykach życia chrześcijańskiego: codziennej modlitwie, niedzielnej Eucharystii. Rodzice i dziadkowie w duchu odpowiedzialności za religijne wychowanie młodego pokolenia prowadźcie swoje dzieci do Pana Boga i Kościoła.

2.  W tym tygodniu Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia jak co roku do Sanktuarium pielgrzymują rolnicy z dekanatu. O godz. 10.00 msza św. w intencji o  błogosławieństwo w pracy na roli i zachowanie od kataklizmów.

3.  Akcja Katolicka,  dziękuje za ofiary zebrane do puszek. Są jeszcze miejsca wolne na wyjazd dla dzieci w dniu 06.07.

4. W środę jak zawsze zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pólkowskiej. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań osobistych.

5. W tym tygodniu pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Mnichowicach w czwartek od godz. 16.00. W kościele parafialnym w piątek od godz. 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00

6. 02.lipca APEL MARYJNY w Sanktuarium o godz. 21.00. Zapraszamy.

7. Jutro o godz. 8.30 wyjazd ministrantów z Ks. Wikariuszem na wakacyjny wypoczynek.

8. W niedzielę 03.07 w Sanktuarium comiesięczna  msza św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań składanych przez parafian i pielgrzymów.

9. W sobotę na mszy św. o godz. 18.00 udzielamy sakramentu chrztu dzieciom. Katecheza przed chrztem w piątek po mszy św. wieczornej.

10.  W sobotę od godz. 9.00 odwiedzamy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać te osoby w zakrystii.

11. W  czwartek 30. 06 po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie uroczystości odpustowych z tytułu M.B. Szkaplerznej: Akcję Katolicką, Rady Parafialne, prezesów OSP, Sołtysów z poszczególnych wiosek oraz  inne osoby zaangażowane, które są chętne do pomocy.

12. 07.07 wyjazd do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy w zakrystii.

13. Dziś  młodzież  przed kościołem będzie zbierała ofiary na KUL.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odszedł: ś.p.: Andrzej Lubojański. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .

ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić następujący nupturienci:

II. Adam Szmagliński, zam. Bralin i Klaudia Paradowska, zam. Bralin

II. Ryszard Obalski, zam. Baranów i Ewelina Dirbach, zam. Bralin

II. Rafał Piotrowiak, zam. Bralin i Agata Nowak, zam. Bralin

II. Maciej Sikora, zam. Kępno i Anna Garncarek, zam. Bralin

I.  Tomasz Maryniak, zam. Baranów i Agata Marta Trzeciak, zam. Bralin

Kto z wiernych wie o istniejących  przeszkodach dotyczących ww. nupturientów, prosimy zgłosić się do biura parafialnego.