NIEDZIELA – XVII w ciągu roku –

ODPUST KU CZCI  ŚW. ANNY  PATRONKI PARAFII

26.07.2015 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Dzisiaj wielbimy Pana Boga za wstawiennictwem św. Anny patronki naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00 wraz z procesją wokół kościoła. Sumie odpustowej przewodniczy i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Krzysztof Kowalik – wykładowca Starego Testamentu, profesor WSD w Kaliszu. Dzisiaj również w Sanktuarium o godz. 15.00 poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji wszystkich kierowców i podróżujących.

2.  Z racji uroczystości odpustowej można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź św., całkowite oderwanie od grzechu, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św.

3. Dziś w Sanktuarium modlimy się w intencji zmarłych polecanych podczas odpustu. Za tydzień o godz. 15.00 msza św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań składanych przez pielgrzymów i parafian podczas odpustu.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i wszelkie ofiary złożone podczas uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej na Pólku. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg uroczystości. W wyjątkowy sposób mieszkańcom: Chojęcina, Chojęcina Parceli, Działoszy, Mnichowic za przygotowanie Sanktuarium, parkingu, drogi dojazdowe Panom Strażakom, Panom zbierającym ofiary, Panom kościelnym, młodzieży, służbie liturgicznej, Panu organiście, Paniom kantorkom, członkom Akcji Katolickiej, Pani Reginie wraz z Paniami. Dziękujemy wszystkim kapłanom posługę w konfesjonale. Niech Pani Pólkowska wynagrodzi za dar służby.

5. 01.08 rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy o tych, którzy walczyli za ojczyznę.

6. W księgarence są do nabycia książki,  publikacje naszym Sanktuarium, dewocjonalia i inne pamiątki.

7. 01.08 na mszy św. wieczornej udzielamy sakramentu chrztu św. dzieciom. Katecheza przed chrztem w piątek 31.07 po mszy św. wieczornej.

8. Za tydzień po mszach św. Akcja Katolicka będzie zbierać do pusze ofiary dla chorych dzieci: Tobiasza i Dominika z Nowej Wsi Książęcej. Otwórzmy serca na ich potrzeby.

9. W środę po mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Pólkowskiej. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań.

10.  02.08 o godz. 21.00 Apel Maryjny w Sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. Już dziś zapraszamy na uroczystość odpustową 13 września powiązaną z Drugą Rocznicą Koronacji Matki Bożej Pólkowskiej KORONAMI PAPIESKIMI.

15. Parafia otrzymała pozwolenie pani konserwator na rozpoczęcie prac impregnacyjnych dachu i ścian Sanktuarium. Za naprawę i wymianę części alarmu na Pólku parafia zapłaciła 4,500 zł.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujący nupturienci:

II. Łukasz Mirowski, zam. Bralin, ul. Wrocławska i Anna Młot, zam. Bralin, ul. Lipowa

Kto z parafian wiedziałby o istniejących przeszkodach pomiędzy ww. nupturientami jest proszony o zgłoszenie się do biura parafialnego.