XXVI  Niedziela w ciągu roku  - 28  IX  2014 r.

www.parafia.bralin.com.pl; www.polko.bralin.com.pl

1.   Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Każdy z nas, może łączyć się w modlitwie osobistej w intencji Synodu. Przed błogosławieństwem kończącym Eucharystię odmówimy modlitwę do Św. Rodziny napisaną przez Papieża Franciszka.

2.  Dziś w Sanktuarium o godz. 15:00 msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w czasie odpustu. Za tydzień w Sanktuarium msza św. o godz. 15.00 w intencji próśb i podziękowań składanych przez pielgrzymów i parafian.

3.  W dzisiejszą i przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w Sanktuarium różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach pólkowskich.

4.  Od środy rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Dzieci mają swój różaniec o godz. 17.00, dorośli i młodzież w tygodniu po mszy św. wieczornej czyli ok. 18.30, w sobotę o godz. 17.30, w Sanktuarium o godz. 14.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy różańcowej.

5.   W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 15.30 do 16.30 i msza św. dla dzieci oraz różaniec, o godz. 18.00 msza św. wieczorna i nabożeństwo. W Mnichowicach spowiedź od 16.00 w czwartek, a następnie Eucharystia. Przypominamy dzieciom odprawiającym dziewięć pierwszych piątków miesiąca, aby przystąpić do spowiedzi św. i przyjąć komunię św.

6. W pierwszy piątek miesiąca na mszę św. wieczorną i różaniec przyjdą wszyscy kandydaci do sakramentu bierzmowania oraz młodzież gimnazjalna.

7.   Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

8.    We wtorek po mszy św. wieczornej zebranie Akcji Katolickiej

9. W środę na różaniec o godz. 17:00 przyjdą wszyscy ministranci i kandydaci, a po nim obowiązkowa zbiórka.

10. W czwartek 02.10 Apel Maryjny w Sanktuarium o godz. 21.00, który poprowadzą Róże Różańcowe rodziców. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Pólkowskiej.

11. W sobotę 04.10 na mszy św. wieczornej o godz. 18.00 udzielamy sakramentu chrztu dzieciom. Przypominamy katecheza przed chrztem w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

12. W przyszłą niedzielę msza św. w Chojęcinie o godz. 13.30 z racji wspomnienia patrona św. Franciszka z Asyżu.

13. 05.10 – 34 rocznica święceń biskupich Bpa Stanisława Napierały.

14. Dziękujemy Akcji Katolickiej za zorganizowanie Święta Latawca.

15. Od poniedziałku 6 października w godzinach otwarcia kancelarii będziemy przyjmować zapisy intencji mszy św. na rok 2015. Prosimy składać ofiary z tytułu mszy św. w biurze parafialnym i przed jej odprawieniem. Można składać również kartki z wymieniankami jednorazowymi i rocznymi.

16. 01.10 w środę o godz. 17.00 odbędzie się w restauracji „Złoty Kłos” spotkanie dla emerytów. Dotyczy ono obrony osób starszych przed naciągaczami i innymi zagrożeniami.

17. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania. Lista kandydatów zostaje dziś zamknięta.