OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                      NIEDZIELA – XXVIII  W CIĄGU ROKU

                                                                         11.10.2015 r.

                                              www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1Dziś XV Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „ Jan Paweł II – papież rodziny” – młodzież będzie zbierała przed kościołem ofiary do puszek na Papieski fundusz Stypendialny wspierający zdolną  młodzież z niezamożnych rodzin. Dziękujemy za wsparcie.

2. W środę po mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Pólkowskiej. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań.

3. Trwa miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Dzieci mają swój różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dzieci bądźcie wytrwałe i pamiętajcie o różańcu. Dorośli i młodzież mają różaniec w tygodniu o godz. 17.30. Po różańcu eucharystia. W Sanktuariumróżaniec o godz. 14.30Różaniec dziś za zmarłych polecanych w wymieniankach pólkowskich. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. W modlitwach naszych polecajmy Synod Biskupów poświęcony rodzinie, módlmy się o umocnienie wiary w naszych rodzinach oraz w intencji Ojczyzny.

4. W środę na różaniec i mszę św. przyjdą ministranci i kandydaci na ministrantów. Po eucharystii spotkanie .

5. W czwartek na różaniec i mszę św. zapraszamy wszystkich członków i członkinie Kół Żywego Różańca z naszej parafii. Po modlitwie spotkanie w salce parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kaplicy św. Jadwigi na Łąkach suma odpustowa, której przewodniczył będzie Ks. Michał Wysota Vice Dyrektor Caritas naszej Diecezji. W tym dniu przypada również niedziela Misyjna. Będziemy modlitwami i ofiarami do puszek wspierać misjonarzy i misjonarki.

7. 14.10 – Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwach o nauczycielach i wychowawcach.

8. W godzinach otwarcia kancelarii przyjmujemy zapisy intencji mszy św. na rok 2016. Prosimy składać ofiary z tytułu mszy św. w biurze parafialnym i przed jej odprawieniem. Można składać również kartki z wymieniankami jednorazowymi i rocznymi.

9. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do bierzmowania.

10. Przygotowujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Kraków 2016 r. Zapisy u Ks. Przemysława. Są trzy opcje wyjazdu: I – całotygodniowa ( 690,00 zł. ), II – weekendowa

( 390,00 zł. ),  III – dwudniowa ( 150,00 zł ).

11. 16.10 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża – Dzień św. Jana Pawła II.

12. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek po różańcu i mszy wieczornej. Obecność konieczna.

13. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary przeznaczone na inwestycje. Została zakończona konserwacja dachów Sanktuarium. Wstępny kosztorys powykonawczy opiewa na sumę 73,115,41 zł. Do tego dojdzie jeszcze podatek.

 

 COPYRIGHT ARFOT