ODPUST NARODZENIA NMP - SANKTUARIUM

Niedziela – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – 14.09.2014 r.

www.parafia.bralin.com.pl; www.polko.bralin.com.pl

1.    Dziś w parafii naszej przeżywamy uroczystość odpustową w Sanktuarium na Pólku z tytułu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. sprawowane są o godz.: 8.00 – 10.00 – 12.00.  Na Mszy św. o godz. 10.00 homilię wygłosi Ks. dr Ryszard Rybak, oficjał Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przybywają pielgrzymi z Kępna, Sycowa, Mikorzyna. Sumie odpustowej przewodniczył będzie Ks. Kan. Jerzy Palpuchowski, który też wygłosi homilię. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 15.00 w Sanktuarium. W kościele parafialnym msza św. o godz. 18.00.

2.    W poniedziałek 15.09 w Sanktuarium Msza św. z błogosławieństwem dzieci o godz. 17.00, we wtorek 16.09 o godz. 17.00 Eucharystia z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Pomóżcie chorym i niepełnosprawnym przybyć przed oblicze Matki Bożej.

3.  Nasze Sanktuarium to kościół odpustowy, można dzisiaj uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź św., całkowite oderwanie od grzechu, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.

4.    W przystani pielgrzyma można podawać imiona zmarłych celem modlitewnej pamięci w wymieniankach pólkowskich. Można też podawać intencje na mszę św. - wspólną za zmarłych, którą odprawimy 28 września w niedzielę o godz. 15.00 w Sanktuarium.

5.    W niedzielę 5 października o godz. 15.00 w Sanktuarium będzie odprawiona msza św. w intencji ofiarodawców oraz w intencjach próśb i podziękowań składanych przez pielgrzymów i parafian.

6.    Po każdej mszy św. w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej poświęcamy dewocjonalia i inne przedmioty kultu religijnego.

7. W księgarence są do nabycia albumy o naszym Sanktuarium, Modlitewnik Pólkowski, obrazki z ukoronowanym wizerunkiem Matki Bożej Pólkowskiej. Są również książki religijne, kalendarze oraz różańce i inne dewocjonalia.

8.    W Sanktuarium na Pólku odprawiamy mszę św. w każdą niedzielę i uroczystości o godz. 15.00. Zapraszamy więc wiernych do częstego i licznego udziału. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Pólku o godz. 15.00 msza św. w intencjach próśb i podziękowań do Matki Bożej.

9. Dziś pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza ma miejsce Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego pod Ostrzeszowem.

10.  Dziś także przypada XIII rocznica śmierci ks. prałata Jana Ćwiejkowskiego.
W jego intencji zostanie odprawiona msza św. na sumie. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

11. W następną niedzielę po mszy św. na Pólku, Akcja Katolicka organizuje dla dzieci i rodzin Święto Latawca.  Zapraszamy rodziców oraz dzieci z latawcami na miłą zabawę.

12. W środę o godz.18.00 msza św. i nowenna do Matki Bożej Pólkowskiej. Można składać własne prośby i podziękowania.

13.  W środę o godz. 18.45 obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów.

14.  W rozpoczynającym się pod hasłem: „Prawda fundamentem wychowania” Tygodniu Wychowania zapraszamy dzieci i młodzież w święto św.  Stanisława Kostki w czwartek 18.09 na mszę św. o godz. 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę poprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania.

15.  Wyrazy szacunku i podziękowania kierujemy do tych osób, które zaangażowały się w  przeżywanie uroczystości dzisiejszej, ale także w Uroczystość I-szej Rocznicy Koronacji Matki Bożej Pólkowskiej.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszego Sanktuarium oraz fundusz remontowy.

17.  W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

18. Użytkowników samochodów prosimy o podporządkowanie się panom strażakom  i   osobom kierującym ruchem. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, chodzi przecież o bezpieczeństwo wszystkich.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujący nupturienci:

II . Przemysław Józef GŁOWACZ, kawaler, zam. Olszowa i Ewa SIP, panna, zam. Chojęcin – Parcele;

II . Wojciech Mariusz KACZMAREK, kawaler, zam. Perzów i Marta Maria DŁUGOWSKA, panna, zam. Bralin, ul. 21 Stycznia

Kto z wiernych wiedziałby o istniejących przeszkodach pomiędzy ww. nupturientami, proszę zgłosić się do biura parafialnego.