NIEDZIELA – I-sza WIELKIEGO POSTU  -   18.02.2018 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Rozpoczął się Okres Wielkiego Postu. Pamiętajmy o wskazaniach zasadniczych na ten czas: MODLITWA, POST i JAŁMUŻNA.

2. Trwają ferie zimowe nie zapominajmy o tym, że jesteśmy wierzący, a więc praktykujmy wiarę.

3. Za tydzień w naszej wspólnocie rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Modlitwom przewodniczył będzie KsAdam Kraska dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kaliszu. Jak zawsze ofiary w poniedziałek, wtorek i środę jako gratyfikacja dla rekolekcjonisty.

4. W Okresie Wielkiego Postu  zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci w piątki o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00. W Sanktuarium o godz. 14.00 Pólkowska Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.15. Zapraszamy na te nabożeństwa, niech posłużą nam abyśmy dobrze przygotowali nasze serca na uroczystość Zmartwychwstania.

5. Ojciec Święty Franciszek zaapelował do całego Kościoła, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Zapraszamy tego dnia wszystkich wiernych naszej wspólnoty na Drogę Krzyżową na godz. 18.00 w tej intencji. Zachęcamy jednocześnie do podjęcia postu w tej intencji.

6. 25.02 niedziela Ad Gentes, modlimy się w intencji misji i misjonarzy polskich posługujących poza ojczyzną. Przed kościołem zbiórka do puszek na utrzymanie polskich misjonarzy.

7. Dziękujemy tym osobom, które w poniedziałek i wtorek uczestniczyły w adoracji Najświętszego Sakramentu, modląc się w intencji całej naszej parafii.

8. Z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszła ś.p. Joanna Święs: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić następujący nupturienci:

II. Paweł Żymełka, zam. Ostrówiec i Kamila, Dorota Bajer, zam. Tabor Mały-Utrata

Kto wiedziałby o przeszkodach dotyczących ww. wymienionych prosimy zgłosić w biurze parafialnym.