Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 23 XI 2014 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kończymy rok duszpasterski – „Wierzę w Syna Bożego”, a rozpoczniemy nowy rok pracy (2014/2015) pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Ta uroczystość to także święto Akcji Katolickiej. Polecajmy naszym modlitwom tych, którzy działają w niej w naszej wspólnocie. W intencji członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie msza św. dziś o godz. 18.00.

2. Dziś w Mnichowicach uroczystości odpustowe z tytułu św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczy Ks. Kan. Jerzy Palpuchowski, proboszcz par. pw. św. Marcina w Kępnie. Zapraszamy.

3. Pamiętajmy o modlitwie za naszych drogich zmarłych. Do końca listopada przyjmujemy zapisy na wymienianki roczne.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Pólkowskiej. Można zgłaszać osobiste intencje: próśb i podziękowań.

5. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o godz. 17.15, ministrantów po mszy św. wieczornej o godz. 18.45.

6. Nowy Rok Liturgiczny został ogłoszony przez Ojca Świętego Rokiem Osób Konsekrowanych. Módlmy się dziękując za powołania i prosząc o nie.

7. Od 22 listopada rozpoczęliśmy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania w salce katechetycznej. Będą się one odbywały w kolejne soboty i niedziele o godz. 19.00.

8. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na obowiązkową rozmowę duszpasterską z kapłanami w środę i piątek według przyjętego na zebraniu harmonogramu.

9. Ostatni piątek miesiąca jak zawsze msza św. zbiorowa, modlimy się za drogich nam zmarłych w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Można włączać w nią swoich zmarłych.

10. W sobotę na mszy św. wieczornej błogosławieństwo dzieci rocznych. Rodzice proszeni są o przyniesienie świec chrzcielnych.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny – pierwsza niedziela Adwentu. Podczas wszystkich mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Nabywajmy je w parafii, a nie w marketach lub innych miejscach. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na remont zegara i dzwonów. Będą też caritasowskie świece wigilijne w cenie 6 zł. Pieniądze ze sprzedaży przekazane zostaną na Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom.

12. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.