Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie

17 maja 2015

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Sanktuarium o godz. 15.00 wystąpi Chór „Radość” z Byczyny. Następnie spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

2. Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość będzie miała miejsce w Sanktuarium o godz. 10.00. W kościele parafialnym nie będzie mszy św. o godz. 11.15. Pierwsza spowiedź św. dla dzieci w sobotę od godz. 9.00. Rodziców i krewnych prosimy, aby skorzystać z sakramentu pokuty w piątek lub sobotę po spowiedzi dzieci.

3. 23.05 Ojciec Joel, nasz parafianin będzie w naszej wspólnocie świętował Jubileusz 25 – lecia kapłaństwa. Uroczystość jubileuszowa w Sanktuarium o godz. 11.00. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej za Jego posługę i dar powołania.

4. Trwa miesiąc maj poświęcony Najświętszej Marii Pannie. W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe o godz. 18.25, czyli po wieczornej Eucharystii, w piątek przy figurze Matki Bożej znajdującej się w ogrodzie przy oratorium. W niedzielę nabożeństwo na Pólku o godz. 14.45. We wtorek zapraszamy kl. O i I, w środę kl. II i IV, w czwartek V i VI, w piątek kl. I i II gimnazjum.  Pielęgnujmy w naszych rodzinach tę formę modlitwy maryjnej.

5. Próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek w Sanktuarium o godz. 17.00.

6. Wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych, rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania oraz kandydatów do tego sakramentu prosimy w środę o godz. 16.00 o generalne przygotowanie Sanktuarium i jego otoczenia do czekających nas uroczystości.

7. W tym roku procesja eucharystyczna w Boże Ciało uda się przez Rynek, ul. Błotna, 3 Maja, Kacza, Wiosenna i do kościoła parafialnego. Już dzisiaj prosimy o przygotowanie ołtarzy: rodziców dzieci komunijnych, róże różańcowe rodziców, rady parafialne i Akcję Katolicką oraz kandydatów do bierzmowania.

8. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd młodzieży na Lednicę w dniu 6 czerwca o godz. 5.30. Koszt uczestnictwa wynosi 55 zł. Zapisy u ks. wikariusza po mszach świętych.

9. Zbiórka wszystkich ministrantów w piątek o 19.00 w Sanktuarium.

10. W sobotę będącą Wigilią Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w kościele parafialnym o godz. 20.00 odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Światowych Dni Młodzieży. Wezmą w nim udział kandydaci do bierzmowania, młodzież gimnazjalna i starsza oraz uczestnicy spotkania na Polach Lednickich.

11. Ofiary z niedzieli dzisiejszej przeznaczone na Światowe Dni Młodzieży organizowane w 2016 r.

12. Zapraszamy na wystawę filatelistyczną poświęconą  św. Janowi Pawłowi II
pt. „Pielgrzymując po świecie – osiągnąć świętość”. Wystawa zorganizowana jest przez parafię i Polski Związek Filatelistów - Koło w Kępnie. Wystawę będzie można zwiedzać do środy 20 maja 2015 r. Jest ona czynna w dni powszednie od godz. 17.00 do 19.00.

13. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujący nupturienci:

I. Bartłomiej Bonk, kawaler, zam. Wejherowo, Osiedle Przyjaźni i Alicja Maria Chojnacka, panna zam. Chojęcin -  Szum.

I. Bartosz Lewszuk, kawaler, zam. Wrocław, ul. Główna i Monika Pastusiak, panna zam. Bralin, ul. 21 Stycznia.

I. Sławomir Józef Rybczyński, kawaler, zam. Bralin, ul. Wrocławska i  Gabriela Anna Wiśniewska, panna zam. Nowa Wieś Książęca