IV Niedziela Adwentu

21  XII  2014 r.

www.parafia.bralin.com.pl; www.polko.bralin.com.pl

1.    Dziś w Sanktuarium można przystąpić do sakramentu pokuty od godz. 14.20 do 15.30.

2.    Dziękujemy za udział i zaangażowanie w RORATY. Dziękujemy paniom katechetkom, kościelnemu, rodzicom za wytrwałość i bycie z dziećmi. Słowa podziękowania kierujemy do osób prowadzących msze św. roratnie z udziałem dzieci, jesteśmy wdzięczni za ofiarowanie pizzy dla dzieci.

3.    W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten dzień w refleksji, pamiętając o tych, którzy odeszli od nas. Bądźmy dla siebie jednocześnie pełni miłości, która niesie pojednanie, zgodę i przebaczenie. Zachęcamy do kultywowania zwyczajów katolickich: takich jak post, łamanie się opłatkiem, nie spożywajmy alkoholu, śpiewajmy w gronie  rodzinnym kolędy i pastorałki.

4.    W Sanktuarium na Pólku, tradycyjnie odprawiamy mszę św. o północy (24.00) tzw. Pasterkę, na którą zapraszamy wszystkich parafian i gości. Wybierzmy się całymi rodzinami, aby u stóp Matki Bożej wspólnie przeżyć Świętą Noc Narodzin Zbawiciela. Zostanie wtedy poświęcona w Sanktuarium nowa szopka – figury drewniane. Msza św. wieczorna – wigilijna w kościele parafialnym o godz. 21.30, na którą zapraszamy szczególnie osoby starsze, chore i dzieci.

5.    W dzień Bożego Narodzenia msze św. w kościele parafialnym o godz.: 10.00; 11.15 i 18.00. W Mnichowicach o godz. 9.00. W Sanktuarium na Pólku mszy św. nie będzie.

6.    Drugi dzień Bożego Narodzenia, porządek mszy św. jak w niedziele, w Sanktuarium na Pólku o godz. 15.00. Po tej mszy zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na wspólne kolędowanie przy żłóbku.

7.    Informujemy, że biskupi diecezjalni na posiedzeniu w dniu 7 października br. podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 26 grudnia 2014 r., w święto św. Szczepana męczennika.

8.    Biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek.

9.    Spotkanie opłatkowe ministrantów i kandydatów dziś o godz. 16.30 w Oratorium.

10. W sobotę 27.12 na mszy św. wieczornej o godz. 18.00 udzielamy błogosławieństwa Bożego dzieciom rocznym. Rodzice przynieście świece chrzcielne.

11. Od soboty 27 grudnia br. rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin. Szczegółowy plan kolędy zostanie podany w święta Bożego Narodzenia.

12. Pani Anna Łuczak organizuje pielgrzymkę śladami św. Romualda (założyciela zakonu Kamedułów) do Italii. Informacja w gablocie.

13. Są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. W zakrystii można odebrać również album „Kościoły Diecezji Kaliskiej” (70,00 zł).

14. Akcja Katolicka w dniu dzisiejszym przeprowadza przed kościołem zbiórkę do puszek na rzecz świątecznego wsparcia ubogich i niezamożnych rodzin z naszej parafii. Dziękujemy za złożone dary serca.

15. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii dzieci przygotowujące się do
I Komunii Św.
oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

16. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Czesława Leśniarek: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...