OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX  Niedziela w ciągu roku  - 19  X  2014 r.

www.parafia.bralin.com.pl; www.polko.bralin.com.pl

1. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczyna się Tydzień Modlitw w Intencji Misji i Misjonarzy. Przed kościołem młodzież zbiera ofiary na dzieła misyjne, które za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych trafią do ponad 1000 diecezji na terenach misyjnych. Prosimy o wsparcie.

2.    W kaplicy św. Jadwigi Śląskiej na Łąkach dziś uroczystość odpustowa, której przewodniczył będzie o. Joel Kokott. Suma o godzinie 12.00.

3.    Dziś również przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Prośmy Boga o dar kanonizacji kapłana-męczennika.

4.    Zachęcamy do modlitwy różańcowej w rodzinach i kościołach. W dni powszednie różaniec dla młodzieży i dorosłych po mszy św. wieczornej. W poniedziałek na różaniec przyjdą z gimnazjum klasy I, we wtorek klasy II, w środę klasy III - kandydaci do sakramentu bierzmowania, w czwartek wszyscy gimnazjaliści, w piątek młodzież szkół średnich. W piątek na różaniec przyjdą rodzice młodzieży z klas I i II gimnazjum, po modlitwie będzie dla nich krótka katecheza. Dzieci mają różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę różaniec o godz. 17.30, w Sanktuarium w niedzielę o godz. 14.30, który poprowadzą rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Odmawiając różaniec we wspólnocie możemy zyskać odpust zupełny.

5.    W środę wspominamy w kalendarzu liturgicznym św. Jana Pawła II. Na wieczorną mszę św. i Nowennę do Matki Bożej Pólkowskiej i różaniec zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby wstąpić do Kół Żywego Różańca w naszej parafii. Zachęcamy do tej formy modlitwy, którą wspieramy Kościół, parafię, rodziny i potrzebujących.

6. W środę na różaniec o godz. 17:00 przyjdą wszyscy ministranci oraz kandydaci na ministrantów, a po nim zbiórka.

7. W czwartek po mszy świętej i różańcu spotkanie katechetów.

8. W przyszłą sobotę  na mszy św. wieczornej błogosławieństwo dzieci rocznych. Rodzice przynieście świece chrzcielne.

9. 26.10 w niedzielę - Rocznica poświęcenia kościoła własnego.

10. Za tydzień w Sanktuarium o godz.15.00 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

11. W godzinach otwarcia biura parafialnego zapisujemy intencje mszalne na rok 2015 oraz wymienianki roczne za naszych zmarłych. Wymienianki jednorazowe można składać do skrzyni znajdującej się przy wejściu bocznym do kościoła oraz w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, prosimy o uporządkowanie grobów oraz uregulowanie wpisów w księgach cmentarnych i za wykupione miejsca na cmentarzu czyli tzw. pokładne.

13.  Odwiedziny chorych wyjątkowo w sobotę 08.11 od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

14. Dzisiaj taca na fundusz remontowy. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

15.  W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 10.00 przyjdą dzieci klas O, I i II wraz z rodzicami, a następnie spotkanie z katechetką.

16. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

17. W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Helena Cichos i śp. Agnieszka Schudy - wieczny odpoczynek racz im dać Panie