Niedziela II WIELKANOCNA - święto MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

12 kwietnia 2015

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Jutro 13.04 Dzień Świętości Życia Kapłańskiego, kapłani z całej Diecezji gromadzą się w katedrze .

2. W dzisiejszą niedzielę, drugą wielkanocną, przypada święto Miłosierdzia Bożego. Wypraszajmy dar Miłosierdzia dla nas i całego świata. Po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na Pólku msza św. w intencji zmarłych polecanych podczas Pólkowskiej Drogi Krzyżowej. Modlimy się za kierowców i wszystkich użytkowników dróg. Po mszy św. święcenie pojazdów. Od tej niedzieli rozpoczyna się 71 Tydzień Miłosierdzia.

3. Za tydzień w Sanktuarium o godz. 15.00  modlimy się w intencji próśb i podziękowań składanych podczas Pólkowskiej Drogi Krzyżowej.

4. Bóg zapłać parafianom za złożone ofiary na daninę diecezjalną, pomoc prześladowanym chrześcijanom na wschodzie oraz inne ofiary składane w okresie Wielkiego Postu.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Pólkowskiej. Powierzajmy Bogu za jej przyczyną nasze podziękowania i prośby.

6. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 17.15 w kościele, ministrantów po mszy św. wieczornej i nowennie.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na fundusz remontowy.

8. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Po mszach świętych wystawienie  Najświętszego Sakramentu i adoracja Eucharystia Sakramentem Miłości przygotowująca nas do Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. Wierni naszego rejonu przeżywać będą to święto wiary w czwartek 23 kwietnia od godz. 17.00 w Kępnie w parafii p.w. św. Marcina. Szczegółowe informacje w gablotach parafialnych oraz internecie.

9. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii kandydatów do sakramentu bierzmowania.
W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 10.00 przyjdą klasy V i VI wraz z r
odzicami, następnie spotkanie w kościele z katechetką.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujący nupturienci:

I. Mariusz Tomasz Kozan, kawaler, zam. Chojęcin - Szum i Anna Stężały, panna, zam. Łęka Mroczeńska.

Kto z parafian wiedziałby o istniejących przeszkodach pomiędzy ww. nupturientami jest proszony o zgłoszenie się do biura parafialnego.