OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                            NIEDZIELA – I - ADWENTU

                                                                         29.11.2015 r.

                                              www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna kolejny rok duszpasterski w ramach przygotowania do Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży – hasło tego roku brzmi –    „ Nowe Zycie w Chrystusie”. Rok ten ogłoszony jest Rokiem Miłosierdzia Bożego.Sanktuarium na Pólku zostało wyznaczone jako miejsce uzyskania odpustu z tytułu Roku Miłosierdzia.

2. W poniedziałek przypada 19 Rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Ordynariusza Edwarda Janiaka

 3. W Adwencie zapraszamy na RORATY – mszę św. o Matce Bożej. Msze św. od poniedziałku do piątku będą o godz. 17.00. W te dni zapraszamy dzieci. Liturgię przygotują poszczególne klasy wraz z katechetkami: w poniedziałek kl. Vi, wtorek kl. V, środę kl. IV, czwartek kl. III, piątek kl. II i I. Prosimy, aby dzieci przyniosły lampiony oraz podpisane karteczki z dobrymi uczynkami, które zawiesimy na adwentowym kole, aby wylosować figurki Matki Bożej. Rodziców prosimy, aby pomogli dzieciom wziąć udział w tegorocznych roratach.  

4. W środę 02.12 zapraszamy na Apel Maryjny do kościoła parafialnego na godz. 21.00. Przed apelem o godz. 20.30 katecheza adwentowa rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, oraz rodziców dzieci klas I i II Szkoły Podstawowej.

5.W środę zapraszamy na mszę św. i Nowennę do Matki Bożej Pólkowskiej. Można składać własne prośby i podziękowania.

6. Kandydatów na ministrantów i ministrantów zapraszamy na zbiórkę w środę po mszy św. i nowennie.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Mnichowicach w czwartek o godz. 16.00. W piątek w kościele parafialnym od godz. 16.00 do 17.00.

8. . W sobotę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzamy osoby starsze i chore. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

9. W sobotę na mszy św. o godz. 18.00 udzielamy sakramentu chrztu dzieciom. Katecheza przed chrztem w piątek po mszy św. wieczornej ok. godz. 18.00

10. Dziś na każdej mszy św. święcenie opłatków na stół wigilijny. Nabywajmy je w parafii. Jest to wyraz jedności z parafia. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na konserwację ścian Sanktuarium, jest pomysł na parking przy kościele parafialnym. Są do nabyciacaritasowskie świece wigilijne w cenie 6 zł. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.

11. W następną niedzielę będziemy modlić się za Kościół na wschodzie oraz wspierać materialnie tamtejszych katolików ofiarami składanymi do puszek.

12. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

13. Na stronach internetowych parafii i Sanktuarium, w gablocie oraz przedsionku kościoła umieszczono wymienianki roczne. Prosimy sprawdzić poprawność zapisów.

14. W piątek comiesięczna msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

15. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po mszy św. 02.12. Msza św. o godz. 17.00.

16. Trwa kurs przedmałżeński spotkania w salce parafialnej po mszy św. o godz. 18.00 w sobotę i niedzielę.

 

 

 

 COPYRIGHT ARFOT