NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

22.05.2016 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w parafii. Nowa Wieś Książęca. Suma o godz. 12.00

2.  Komunia św.  rocznicowa, w Sanktuarium na mszy św. o godz. 15.00.

3.  Zapraszamy na nabożeństwo MAJOWE.  W tygodniu nabożeństwo po mszy św. wieczornej, w sobotę o godz. 17.45 i w niedzielę w Sanktuarium o godz. 14.45. W poniedziałek przyjdą kl.VI, we wtorek kl. IV i V, w środę  ministranci , we czwartek kl. II i III,  w  piątek 0 i I, niedzielę do Sanktuarium młodzież gimnazjalna i starsza. Rodziców prosimy, aby przyprowadzać dzieci na eucharystię i nabożeństwo majowe.

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W Mnichowicach o godz.15.00. Po mszy św. o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy i przejdzie ulicami: Kościelną, Spokojną, Krętą, Namysłowską do Rynku, Błotną do kościoła poewangelickiego, Wrocławską do kościoła parafialnego. Ołtarz pierwszyprzygotują rodzice dzieci I-szej Komunii św.( EUCHARYSTIA), przy krzyżu przy OSP , drugi – Akcja Katolicka ( Chrzest Polski), u Państwa Jarczaków - piekarnia , trzeci Róże Rodziców-( Rok Miłosierdzia), apteka w rynku , czwarty młodzież             – ( ŚDM), front kościoła poewangelickiego. Uroczystą procesję  zakończymy mszą św. o godz. 11.00. W tym dniu każdy katolik ma obowiązek udziału we mszy św., czego nie zastąpi tylko sam udział w procesji Bożego Ciała  Brać strażacką z Chojęcina i policję prosimy o pomoc przy kierowaniu ruchem. Prosimy wszystkich parafian, aby przyozdobili swoje domy symbolami religijnymi. Na uroczystą procesję zapraszamy: ministrantów, poczty sztandarowe, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci komunijne, młodzież, panów do baldachimu i orkiestrę.

5. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na msze św. o godz. 18.00 z udziałem poszczególnych miejscowości: piątek – mieszkańcy Borku Mielęckiego, sobota – Bralin, poniedziałek – Chojęcin, Chojęcin Szum, wtorek – Tabor Mały, Utrata, Lipnik, środa – Działosze i Parcele. Prosimy panie i panów sołtysów, aby zaprosili mieszkańców do uczczenia Jezusa Eucharystycznego i wyznania wiary.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Pólkowskiej. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań.

7. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w środę po mszy św. i nowennie.

8. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na Lednicę 04.06.2016 r. Koszt wyjazdu 50,00 zł. Zapisy u Ks. Wikariusza.

9. Po zakończeniu mszy św. i śpiewie prosimy do zakrystii młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

10. We wtorek wizytacja w Nowej Wsi Książęcej. Msza św. wieczorna o godz. 17.00

ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić następujący nupturienci:

II. Tomasz Czekała, zam. Chojęcin i  Izabela Michalska, zam. Nosale.

II. Arkadiusz Skrobek, zam. Bralin i Angelika  Skrobek  z  d. Stężała, zam. Wodziczna.

I. Mateusz Jeziorny, zam. Łęka Opatowska i Magdalena Zimoch, zam. Bralin.

Kto z wiernych wie o istniejących  przeszkodach dotyczących ww. nupturientów, prosimy zgłosić się do biura parafialnego.