NIEDZIELA I-sza WIELKIEGO POSTU

14.02.2016 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy  w poniedziałek i wtorek modlili się za parafię podczas czterdziestogodzinnego nabożeństwa.

2Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty oraz intensywniejszej pracy nad sobą. Bądźmy gorliwi w modlitwie, wyciągnijmy pomocną dłoń do bliźniego, podejmijmy pokutę. Przypominamy zasadniczą treść wskazań wielkopostnych: post, modlitwa i jałmużna.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek  o godz. 16.30. Przygotują rozważania  kl. V i VI. Dla młodzieży    i dorosłych o godz. 18.00. W niedzielę w SANKTUARIUM tradycyjna Pólkowska Draga Krzyżowa o godz. 14.00 ( teksty śpiewów w Modlitewniku Pólkowskim).  Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 11.15. Zapraszamy niech ten czas wspólnego zatrzymania i refleksji zbliży nas do Boga i ludzi.

4. Za tydzień – Niedziela  Ad  gentes.  Dzień  Modlitwy , Postu i Solidarności  z Misjonarzami. Młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na misjonarzy.

5. W środę zapraszamy na mszę św. wieczorną i Nowennę do Matki Bożej Pólkowskiej. Po zakończonym nabożeństwie ministranci  zaproszeni  są   na  zbiórkę.

6. Informujemy parafian , jak również wiernych z dekanatu, że  od  soboty 20 lutego o godz. 19.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapisy w biurze parafialnym.

7. Te osoby, które zdecydowały się ubezpieczyć nagrobki proszone są o przybycie na probostwo w poniedziałek      o  godz. 9.00.

8. Po zakończonej mszy św. do zakrystii zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież – kandydatów  do bierzmowania.

9. Rekolekcje parafialne i szkolne odbędą  się w terminie od 06.03 do 09.03. 2016 r. Poprowadzi je Ks. Paweł Gomółka, wikariusz parafii w Mikstacie.

10. Dziękujemy za ofiary  na fundusz remontowy.

11. W czwartek zapraszamy młodzież przygotowująca się do bierzmowania na Eucharystię i spotkanie formacyjne. Obecność konieczna.

ZAPOWIEDZI:

Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić następujący nupturienci;

I. Paweł Uszycki, zam. Kępno i Anna Jańska, zam. Bralin

II. Karol Bogacz, zam. Lipka i Dominika Białek, zam. Bralin

Kto z wiernych wie o istniejących  przeszkodach dotyczących ww. nupturientów, prosimy zgłosić się do biura parafialnego.