NIEDZIELA – XXII  W CIĄGU ROKU

30.08.2015 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Dziś w Sanktuarium o godz. 15.00 DOŻYNKI . Zapraszamy na dziękczynną Eucharystię. Będziemy prosić o błogosławieństwo na następny rok.

2. Jutro 31.08 w SANKTUARIUM o godz. 17.00 msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Dzieci prosimy, aby przyniosły tornistry i przybory szkolne zostaną one poświęcone na zakończenie Eucharystii. Prosimy rodziców i dziadków o zwrócenie uwagi na udział dzieci i młodzieży w niedzielnej mszy św.

3. 31.08 przypada Dzień Solidarności i Wolności.

4. 01.09 modlimy się za ofiary wojny.

5. W środę po mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Pólkowskiej. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań. W środę w Sanktuarium o godz. 21.00 Apel Maryjny.

6. W tym tygodniu przypada I-szy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Mnichowicach w czwartek od godz. 16.00. W kościele parafialnym w piątek od godz. 16.00, o godz. 16.30 msza św. Po Eucharystii spowiedź do godz. 18.00.

7. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzamy z posługą duszpasterską osoby starsze i chore. Prosimy zgłaszać w zakrystii.

8. W sobotę na mszy św. o godz. 18.00 udzielamy sakramentu chrztu dzieciom. Katecheza przed chrztem w piątek 04.09 o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

9. Zapraszamy na uroczystość odpustową 13 września powiązaną z Drugą Rocznicą Koronacji Matki Bożej Pólkowskiej KORONAMI PAPIESKIMI.

10. Diecezjalne dziękczynienie za zbioryDożynki 06.09.2015 r. w par. p.w. św. Idziego w Mikorzynie o godz. 12.00. Na dożynki z wieńcem udać się ma nasza parafia. Prosimy, aby z Ks. Przemysławem udały się w delegacji następujące osoby:

11. Są do nabycia kalendarze na 2016 r. ( wsparcie dla WSD w Kaliszu ).

12. W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z konserwacją na Pólku.

13. W sobotę w Mnichowicach msza św. o godz. 19.00, z racji pielgrzymki mieszkańców na uroczystości odpustowe do Domasłowa. Suma w Domasłowie o godz. 12.00  06.09.

14. Zbliża się odpust i II-ga Rocznica Koronacji Wizerunku Matki Bożej Pólkowskiej. W środę zapraszamy na mszę św. oraz nowennę do Matki Bożej przedstawicieli : Rad parafialnych, Akcji Katolickiej, OSP, Sołtysów oraz inne osoby chcące się zaangażować. Po nabożeństwie spotkanie w salce parafialnej.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujący nupturienci:

II. Łukasz Kwiatkowski, zam. Bralin, ul. Kacza i Daria Wełdzińska, zam. Bralin, ul. Kacza.

Kto z wiernych wiedziałby o istniejących przeszkodach dotyczących ww. nupturientów jest proszony o zgłoszenie się do biura parafialnego.