NIEDZIELA II-ga ADWENTU  04.12.2016 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1.  Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w Sanktuarium dziś Msza św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań składanych przez parafian i pielgrzymów.

2. W  Adwencie zapraszamy na RORATY – Mszę św. o Matce Bożej. Dla dzieci od poniedziałku do piątku Roraty  o godz. 17.00.  Liturgię przygotowują poszczególne klasy wraz z paniami katechetkami: poniedziałek – kl. VI, wtorek kl. V; środa -  kl. IV; czwartek – kl. III; piątek – kl. II i I. Prosimy dzieci, aby przyniosły lampiony oraz podpisane karteczki z dobrymi uczynkami, które zawiesimy na adwentowym kole, aby wylosować figurki Matki Bożej. Rodziców prosimy aby pomogli dzieciom wziąć udział w tegorocznych roratach, zapraszamy wszystkie dzieci każdego dnia.

3. We wtorek wspomnienie Św. Mikołaja. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 17.00 przybędzie gość do dzieci. Do Mnichowic przybędzie ów gość w czwartek po Mszy św. o godz. 16.30 .

4. W tym tygodniu 08.12 uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.30, w Mnichowicach o 16.30. W sanktuarium o godz. 18.00. Zapraszamy na Eucharystię, podczas której zostaną poświęcone medaliki i łańcuszki dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej.  Zapraszamy na tę modlitwę dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich członków i członkinie Róż Różańcowych Rodziców.

5. W środę jak zawsze zapraszamy na Mszę Św. i nowennę do MB Pólkowskiej. Zbiórka ministrantów jak co tydzień.

6. W środę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej do Sali parafialnej.

7. W środę na godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie przedstawicieli kl. III w sprawach związanych z I-szą Komunią świętą.

8. Na stronach internetowych parafii i Sanktuarium w gablocie i w przedsionku kościoła umieszczono wymienianki roczne. Prosimy sprawdzić poprawność zapisów.

9. Od czwartku będzie do nabycia bombka na choinkę z wizerunkiem MB Pólkowskiej .

10. Są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na poduszki na ławki do kaplicy cmentarnej. Zostały oddane do renowacji argentaria: kielich, puszka, patena głęboka i mała patena. Są do nabycia świece caritasowskie w cenie 6 zł. Pieniądze ze sprzedaży zasilą WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Można wspomóc wyjazd ministrantów na wakacje przez nabycie kartki świątecznej z szopką pólkowską.

11. Za tydzień comiesięczna taca remontowa. Bóg zapłać za ofiarność.

12. Po zakończonej Eucharystii zapraszamy do zakrystii dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii Św., oraz młodzież, która sposobi się do bierzmowania.

13. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek w ramach pomocy  Kościołowi na Wschodzie.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana ś.p. Anna Bąk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. … .

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

I. Mateusz Kuropka, zam. Bralin i Marta Rachel, zam. Krążkowy