XXX  Niedziela w ciągu roku  - 26  X  2014 r.

www.parafia.bralin.com.pl; www.polko.bralin.com.pl

1.    Dzisiaj obchodzimy Rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Dziękujmy Panu Bogu za świątynie w których sprawowane są nabożeństwa,  za fundatorów, budowniczych, kapłanów i wiernych którzy przez lata tworzyli tę wspólnotę parafialną. Dziękujmy za tych, którzy troszczą się o „Dom Boży” poprzez poświęcenie swojego czasu, dary materialne oraz ofiarowane modlitwy i cierpienia.

2.    Przed nami ostatnie dni październikowej modlitwy różańcowej. Zachęcamy zwłaszcza tych, którzy w tym roku nie uczestniczyli jeszcze w tym nabożeństwie do rozważania tajemnic różańcowych w kościele. Dzieci mają różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00.Zakończenie różańca dla dzieci w czwartek. Prosimy, aby dzieci w środę przyniosły książeczki z wklejonymi obrazkami. Dla dorosłych i młodzieży różaniec jak zawsze po mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. W poniedziałek na różaniec przyjdą gimnazjaliści z I klas, we wtorek klasy II, w środę klasy III – kandydaci do sakramentu bierzmowania, w czwartek młodzież ponadgimnazjalna i starsza. Różaniec w Sanktuarium dziś o godz. 14.25. Modlitwę poprowadzą rodzice dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św.

3.    W minioną niedzielę odbył się odpust ku czci św. Jadwigi w kaplicy Na Łąkach. Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, dzięki, którym ta uroczystość mogła się odbyć.

4.    Dziś w Sanktuarium na Pólku na mszy św. o godz. 15.00 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

5.    Zebranie Rad Parafialnych we wtorek w salce po mszy św. wieczornej. Zapraszamy na różaniec.

6.    W środę zapraszamy na mszę św. i Nowennę do Matki Bożej Pólkowskiej  połączoną z różańcem. Można przynosić prośby i podziękowania.

7.    W środę na różaniec o godz. 17:00 przyjdą wszyscy ministranci oraz kandydaci na ministrantów, a po nim obowiązkowa zbiórka.

8. W piątek o 18.00 msza św. zbiorowa w intencji zmarłych połączona z modlitwą do Bożego Miłosierdzia. Można zgłaszać swoich zmarłych.

8.    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, zadbajmy nie tylko o nasze groby rodzinne, ale także polecajmy drogich nam Zmarłych Miłosierdziu Bożemu w modlitwie, tj. ofiarujmy w ich intencji msze św., oraz powierzajmy ich modlitwie Kościoła w wymieniankach. W godzinach otwarcia biura parafialnego zapisujemy intencje mszalne na rok 2015 oraz wymienianki roczne. Wymienianki jednorazowemożna składać do skrzyni znajdującej się w przedsionku kościoła, w biurze parafialnym i zakrystii. Za zmarłych tych będziemy modlić się na różańcu już w sobotę o godz. 10.20 w kaplicy cmentarnej, oraz o godz. 21.00 w kościele parafialnym i w następną niedzielę w Sanktuarium o godz. 14.30. Prosimy o  uregulowanie wpisów w księgach cmentarnych i o wykupienie miejsca na cmentarzu czyli tzw. pokładne.

9.    W sobotę 1 listopada – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – msze św. jak co roku, w kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00 i o godz14.30 - za zmarłych Parafian, a po niej procesja z modlitwami za zmarłych, o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej z procesją i modlitwami za zmarłych, w Mnichowicach o godz. 13.00 z procesją. Nie ma mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Z racji Uroczystości biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne.

10. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą duszpasterską w sobotę 8.11 od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

11. W niedzielę wspominamy wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek mszy św. tak jak w niedziele. W tym dniu i w całej oktawie modlitw za zmarłych czyli do 08.11 włącznie można uzyskać odpust zupełny, ofiarując go za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

12. 2 listopada o godz. 15.00 w Sanktuarium na Pólku odbędą się uroczystości ku czci św. Huberta. Zapraszamy wiernych do udziału w tej mszy św. z udziałem Kół Łowieckich i myśliwych oraz pracowników leśnictwa. Zapraszamy również w tym dniu na Apel Maryjny do Sanktuarium na godz. 21.00. Podczas Apelu będziemy modlić się za naszych zmarłych.

13. Pierwsza niedziela miesiąca 2 listopada, msza św. w Sanktuarium w intencjach próśb i podziękowań składanych przez pielgrzymów.

14. Caritas naszej diecezji organizuje zbiórkę używanego obuwia. W naszej parafii zbiórka będzie we wtorek i piątek w godz. od 15.00 do 17.00. Obuwie połączone w pary i zapakowane prosimy przynosić do garażu znajdującego się w podwórzu probostwa.