NIEDZIELA – XIII w ciągu roku

28.06.2015 r.

www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl

1. Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wszystkim radości z wypoczynku. Pamiętajmy o tym, że wakacje nie są urlopem od wiary i Pana Boga.

2. W poniedziałek o 7.30 ministranci wraz z opiekunami i ks. Jakubem udają się na tygodniowy wypoczynek  na Kujawy.

3. W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie rolnicy z dekanatu w Sanktuarium będą zanosić modlitwy o ustrzeżenie od gradobicia , obfite plony, błogosławieństwo w pracy.  Msza św. o godz. 10.00

4. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do wtorku po wieczornej mszy św.

5. W środę o godz. 18.00 msza św. i Nowenna do Matki Bożej Pólkowskiej. Można składać własne intencje.

6. 02.07. Apel Maryjny w Sanktuarium o godz. 21.00. Zapraszamy do Pani Pólkowskiej

7. W sobotę na mszy św. wieczornej udzielamy sakrament chrztu. Katecheza przed chrztem w piątek 03.07 , po Eucharystii wieczornej.

8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Mnichowicach o godz. 16.00 w czwartek. W Bralinie w piątek od godz. 16.00 – 17.00 i od 17.30 – 18.00. Pamiętajcie dzieci o pierwszych piątkach miesiąca.

9. Wizyta u chorych i osób starszych z posługą sakramentalną w piątek ( odwiedzani przez Ks. Jakuba ) w sobotę ( odwiedzani przez ks. proboszcza ) Wizyta od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

10. Dnia 07 lipca – we wtorek po mszy św. wieczornej zapraszamy do salki na spotkanie organizacyjno – zapoznawcze Akcję Katolicką, Rady Parafialne, prezesów OSP, Sołtysów z poszczególnych wiosek i inne osoby zaangażowane, które chciałyby pomóc. Trzeba omówić sprawy organizacji odpustu M.B. Szkaplerznej.

11. Z dniem 1 lipca posługę wikariuszowską w naszej parafii kończy ks. Jakub Grzybowski . Został skierowany do pracy w parafii p.w Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. Dziś podczas mszy św. w Sanktuarium o godz. 15.00 będzie dziękował Bogu i Matce Najświętszej za czas spędzony w naszej wspólnocie. Nowym wikariuszem został ustanowiony  ks. mgr Przemysław Kapała. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

12.  Akcja Katolicka,  zbiera przed kościołem ofiary na wypoczynek organizowany dla dzieci. Informacje w gablocie. Zebranie Akcji Katolickiej we wtorek 30.06 po mszy św. wieczornej.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujący nupturienci:

I. Mateusz Boryczka, kawaler, zam. Bralin, ul. Leśna i Kornelia Jarczak,panna. zam. Bralin, ul. Nowa.

II. Jakub Spigiel, kaw. zam. Trzcinica, ul. Kwiatowa i Anna Urbańska, panna zam. Bralin, ul. Wrocławska.

II. Maciej Drzewiecki, kaw. zam. Szczecin, ul. Małkowskiego i Monika Pęcherczyk, panna zam. Borek Mielęcki.

II. Łukasz Hanusewicz, kaw. zam. Bolesławiec, ul. Zielona i Patrycja Biczysko, panna zam. Bolesławiec, ul. Zielona.

Kto z parafian wiedziałby o istniejących przeszkodach pomiędzy ww.  nupturientami jest proszony o zgłoszenie się do biura parafialnego.