Niedziela XXII – ta okresu zwykłego 31.08.2014 r.

www.parafia.bralin.com.pl; www.polko.bralin.com.pl

1.    Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 w Sanktuarium na Pólku uroczystość I – szej Rocznicy Koronacji Matki Bożej Pólkowskiej. Ceremonii przewodniczył będzie J. E. Ks. Bp Łukasz Buzun.  Zapraszamy na tę uroczystość Czcicieli Matki Bożej, Parafian i te wszystkie osoby dla, których to „miejsce„  jest źródłem pogłębiania wiary i trwania przy Bogu przez orędownictwo Matki Bożej. Przed Eucharystią zgromadźmy się na modlitwie różańcowej o godz. 11.15, którą poprowadzi Akcja Katolicka naszej parafii. Pomyślmy już dzisiaj o dekoracji naszych domów i uporządkowaniu obejść z racji Rocznicy Koronacji.

2.    Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego: dla Gimnazjum godz. 8.00, dla Szkoły Podstawowej godz. 9.00. Na Mszy św. będzie poświęcenie przyborów szkolnych. Prosimy rodziców i dziadków o zwrócenie uwagi na udział dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii.

3.    1 dzień września to 75-ta Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o poległych w obronie wiary i Ojczyzny.

4.    W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w Mnichowicach w czwartek o godz. 16.00, w kościele parafialnym w piątek od godz. 16.00 do 17.00 i od 17.30 do 18.00. Dzieci pamiętajcie o pierwszych piątkach miesiąca.

5.    Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą duszpasterską w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

6.    W pierwszą sobotę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 chrzest dzieci. Katecheza przed chrztem w piątek o godz. 19.00 w salce  katechetycznej.

7.    W każdą środę zapraszamy jak najliczniej na nowennę do Matki Bożej Pólkowskiej.

8.    We wtorek 2 września zapraszamy na Apel Maryjny o 21.00 do Sanktuarium drogich parafian, szczególnie zaś rodziców dzieci komunijnych (ojciec i matka), po Apelu odbędzie się obowiązkowe spotkanie. 7 września na Apel Maryjny prosimy rodziców młodzieży – kandydatów do sakramentu bierzmowania.  Zgromadźmy się jak najliczniej na tej pięknej modlitwie.

9.    W związku z uroczystościami jakie nas czekają prosimy o uporządkowanie terenu wokół Sanktuarium: koszenie wokół kościoła – Bralin, parking – OSP, sprzątanie kościoła – Borek Mielęcki, Tabor Mały, Utrata. Na dzień 04.09 uzgodniony termin przeprowadzenia porządków z Radnymi i Przedstawicielami Parafii oraz OSP.

10.  Rodziny czy też czciciele Matki Bożej, którzy chcieliby ufundować kwiaty na uroczystość rocznicy koronacji prosimy zgłaszać się do zakrystii.

11. Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i osób biorących udział w liturgii rocznicowej w sobotę o godz. 11.00 w Sanktuarium.

12. Zapraszamy na Uroczystości Odpustowe do Sanktuarium z tytułu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w dniu 14.IX. Msze św. na Pólku o godz. 8.00, 10.00 i Suma Odpustowa o godz. 12.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. w Sanktuarium o godz. 15.00. W kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00.

13.  Jest do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze diecezjalne na rok 2015.

14. Po śpiewie na zakończenie prosimy do zakrystii dzieci klas III Szkoły Podstawowej oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

15.  Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana w minionym tygodniu: ś.p Marianna TOMICKA oraz ś.p Roman LEŚNIAREK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujący nupturienci:

II.            Jan Paweł LECHETA, kawaler,  zam. Goszcz, ul. Sycowska i Agnieszka Maria PAZEK, panna, zam. Chojęcin Parcele.

Kto z wiernych wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich dotyczących ww. nupturientów jest proszony aby zgłosić się do biura parafialnego.