NOWA STRONA INTERNETOWA NASZEGO SANKTUARIUM ORAZ SPACER WIRTUALNY
I FOTOGALERIA

www.polko.bralin.com.pl 

--------------------------------------------------------

        NOWY ALBUM - 100 stron, ponad 200 zdjęć, format 25x25, twarda oprawa 
DO NABYCIA W SANKTUARIUM I PARAFII BRALIN
     
"KORONACJA PAPIESKA 
 
PÓLKO POD BRALINEM 7 IX 2013" 


        CENA 38 ZŁOTYCH
 

 

____________________________ 

                                                      

                                            

                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

 

 

 

  1. Dzisiaj porządek mszy św. niedzielny. W Sanktuarium msza św. o godz. 15.00 w intencjach zmarłych polecanych w czasie drogi krzyżowej. Serdecznie zapraszamy.
  2. W niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie można zabrać do domów ogień z Sanktaurium z Łagiewnik Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Wyrazimy w ten symboliczny sposób naszą łączność z Janem Pawłem II. Wywieźcie również flagi papieskie, maryjne i narodowe na znak naszej radości z aktu Kanonizacji.
  3. W niedzielę Miłosierdzia Bożego Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 7.00 i w Sanktuarium o godz. 14.30. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. We wtorek 29 kwietnia br. o godz. 9.00 wyjedzie pielgrzymka autokarowa z naszego dekanatu do św. Józefa w Kaliszu. Jest to ogólnopolski dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego oraz dzień pamięci modlitewnej o kapłanach. Planowany powrót w godzinach popołudniowych. Koszt wyjazdu 20 złotych. Zapisy w zakrystii.
  5. Ks. Marcin Zych organizuje pielgrzymkę autokarową do Wilna, na Litwę i na Mazury. Szczegóły w gablotach informacyjnych i na stronach internetowych.
  6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na KUL Jana Pawła II i nasze WSD.  

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  

                      20 kwietnia 2014                      www.parafia.bralin.com.pl;www.polko.bralin.com.pl  

1.     Wszystkim drogim parafianom i naszym gościom życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, dużo radości i pokoju w sercach oraz prawdziwej chrześcijańskiej nadziei. Radosnego Alleluja ! Dzisiaj msze św. w Sanktuarium o godz. 6.00 rezurekcja z procesją i o 15.00; o godz. 10.00 i 11.15 w kościele parafialnym oraz godz. 12.30 w Mnichowicach. Nie ma mszy św. w Bralinie o godz. 7.30 i 18.00.

2.     Dziękujemy za wspólną modlitwę podczas Triduum Paschalnego i uświetnienie tych uroczystości: panom organistom, kościelnym, ministrantom, lektorom, kantorkom orkiestrze, pocztom sztandarowym, strażakom oraz wszystkim wiernym zaangażowanym w jakikolwiek sposób w przygotowanie i owocne przeżywanie świąt wielkanocnych; dziękujemy parafianom za przygotowanie Grobu Pańskiego, ułożenie kwiatów, przygotowanie Ołtarza Adoracji oraz składamy słowa podziękowań wiernym, którzy pięknie przygotowali i uczestniczyli w drogach krzyżowych: tradycyjnej w Sanktuarium na Pólku i w Wielki Poniedziałek ulicami Bralina.

3.     Bóg zapłać parafianom za złożone ofiary na daninę diecezjalną, na kwiaty do Bożego Grobu oraz inne ofiary składane w okresie Wielkiego Postu. Dziękujemy za wspieranie swoimi ofiarami prac remontowych przy Sanktuarium oraz kaplicy św. Jadwigi Śląskiej Na Łąkach w Mnichowicach.  

4.     Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. tradycyjnie jak w niedzielę o 7.30-10.00-11.15-15.00(PÓLKO)-18.00 i w Mnichowicach o godz. 9.00 Modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wspieramy KUL Jana Pawła II i nasze WSD w Kaliszu. W poniedziałek w Sanktuarium msza św. w intencjach zmarłych polecanych podczas drogi krzyżowej.

5.     Zapraszamy we wtorek o godz. 19.00 do salki parafialnej na spotkanie organizacyjne w sprawie Krzyża Światowych Dni Młodzieży następujące osoby  Elżbietę Obczasiak, Marię Rabiega, Małgorzatę Wanzek, Danutę Puchała. W środę o  19.00 prosimy: Rafała Dirbach, Leszka Głąb, Wojciecha Szubert, Marka Fras, Jacka Gogół, Mariolę Dziedziczak, Annę i Władysława Blabuś, Mariolę Chrapek.

6.     W ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00 msza św. zbiorowa z koronką do Miłosierdzia Bożego w intencjach naszych bliskich zmarłych. W piątek nie ma dnia pokutnego ani dnia postu, ponieważ obchodzimy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

7.     W sobotę o godz. 18.00 błogosławieństwo dzieci rocznych. Rodzice zabierzcie świece chrzcielne.

8.     W sobotę wieczorem o godz. 21.00 w Sanktuarium na Pólku apel maryjny z Janem Pawłem II. Modlitwę przygotują i poprowadzą rodzice kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz kandydaci. Włączmy się wszyscy w ten wieczór modlitwy-wdzięczności za Kanonizację.

9.     W niedzielę, drugą wielkanocną, przypada święto Miłosierdzia Bożego i wielkie wydarzenie dla całego Kościoła Powszechnego KANONIZACJA PAPIEŻA POLAKA, JANA PAWŁA II. Po każdej mszy św. będą wystawione relikwie błogosławionego Jana Pawła II, które przekazał parafii brat Marian Markiewicz. Z tej racji nie będzie mszy św. o godz. 11.15 w kościele parafialnym. Zapraszamy wiernych do udziału w Eucharystii dziękczynnej za dar kanonizacji w Sanktuarium na Pólku. Tradycyjnie podczas Mszy św. o godz. 15.00 w Sanktuarium będziemy modlić się w intencji kierowców, zaś po niej zostaną poświęcone samochody. Panowie strażacy będą zbierać ofiary podczas poświęcenia, które przeznaczymy na prace przy parkingach.

 

 

 

 

________________________________________________________

 

Pielgrzymka na Warmię, Mazury, Podlasie i Litwę

MARKOWICE-GIETRZWAŁD- ŚWIĘTA LIPKA-KĘTRZYN-REJS PO JEZIORACH   MAZURSKICH -KOWNO-WILNO-TROKI-SEJNY-STUDZIENICZNA-SOKÓŁKA-KRUSZYNIANY-GRABARKA-DROHICZYN

26 – 31 maja 2014r

 

1 dzień:  godz. 5:00 wyjazd z Ostrowa Wielkopolskiego

 

przejazd do Markowic k/Inowrocławia, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości i Pokoju- Pani Kujaw, dalszy przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, obiadokolacja, nocleg Warmia/Mazury

 

2 dzień: śniadanie, przejazd na Mazury, nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce ze słynnymi organami, rejs statkiem po jeziorze, Zamek Krzyżacki w Kętrzynie, Wigry- zwiedzanie klasztoru Kamedułów z apartamentami papieskimi- gdzie zatrzymał się bł. Jana Paweł II, obiadokolacja, nocleg Podlasie

 

 

 

3 dzień: wczesne śniadanie, przejazd do Kowna, zwiedzanie: ruiny Zamku Kowieńskiego, Plac Ratuszowy z Białym Łabędziem, Panorama Starego Miasta i rzeki Niemen, Dom Perkuna, Archikatedra św. Piotra i Pawła, Kościół Witolda.  Przejazd do Wilna Ostra Brama, kościół św. Kazimierza, Ratusz, Uniwersytet Wileński, obiadokolacja, nocleg Wilno

4 dzień, śniadanie, zwiedzanie Wilna:Katedra św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, Wzgórze Giedymina, Plac Katedralny, Kościół św. Anny, Pomnik Adama Mickiewicza, przejazd do Trok, zwiedzanie zamku Książąt Litewskich nad jeziorem Galve, degustacja potraw karaimskich w regionalnej karczmie, obiadokolacja, nocleg Podlasie

5 dzień: śniadanie, Sejny- miasto pogranicza z sanktuarium Matki Bożej Sejneńskiej i zespołem podominikańskim, Studzieniczna - rejs statkiem do sanktuarium Matki Bożej, Sokółka-cud eucharystyczny, obiadokolacja, nocleg Podlasie

6 dzień: śniadanie, Szlak tatarski- odwiedziny tradycyjnej wsi zamieszkałej przez Tatarów, zapoznanie się z tradycją i kulturą, degustacja potraw i zwiedzanie meczetu i cmentarza. Przejazd na Grabarkę- św. Góra Prawosławia, gdzie wierni ustawili setki, tysiące Krzyży. Zakończenie pielgrzymki w Drohiczynie, majestatycznie położonym na granicy kultur i regionów, ale przede wszystkim nad zakolem Bugu.... obiadokolacja, powrót do Ostrowa Wlkp. w godzinach nocnych

                                                          cena za osobę: 925 zł

 

cena zawiera:

przejazd autokarem zachodnim

5 noclegów, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami

5 śniadań, 6 obiadokolacji

opiekę pilota

ubezpieczenie KL 10 000 EUR na zagranicę, NNW 5000 PLN na kraj

podatek VAT

 

 

cena nie zawiera: biletów do muzeów, rejsy statkiem, lokalnych przewodników, degustacja potraw tatarskich i karaimskich – 95 zł/os ( płatne w autokarze)

Zapisy ks. Marcin ZYCH, tel. 509.312.616


 

 

 

 
 

 COPYRIGHT ARFOT